Profesjonalna kadra

Opiekunki Sue Ryder posiadają wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy zdobyte m.in. w NZOZ Dom Sue Ryder – wyspecjalizowanym w udzielaniu świadczeń z zakresu opieki paliatywnej, stacjonarnej i domowej.

NZOZ Dom Sue Ryder średnio rocznie obejmuje opieką ponad 5000 osób z Bydgoszczy i regionu. Łącznie w 2012 roku objętych opieką zostało 5636 pacjentów, czyli o 160 pacjentów więcej niż w 2011 roku.
Codziennie, przez 24h na dobę, NZOZ udziela świadczeń medycznych zarówno dorosłym jak i dzieciom, które wymagają specjalistycznej opieki paliatywnej, psychogeriatrycznej, długoterminowej, rehabilitacyjnej, ambulatoryjnej, logopedycznej, p/bólowej oraz leczenia żywieniowego, a także pomocy z powodu osierocenia lub trudnej sytuacji socjalnej i ekonomicznej.

Profesjonalna kadra

W 2012 roku Zespół Opieki Domowej objął opieką 1319 pacjentów, Zespół Domowego Leczenia Respiratorem – 571 pacjentów z 13 województw. Na Oddziale Opieki Paliatywnej hospitalizowano 291 pacjentów, Poradnia Medycyny Paliatywnej udzieliła świadczeń dla 420 pacjentów, Poradnia Logopedyczna dla 216 pacjentów.

W związku z ograniczeniami wynikającymi z charakteru kontraktu z płatnikiem Dom Sue Ryder wyszedł naprzeciw potrzebom pacjentów i umożliwił także korzystanie z odpłatnych usług oferowanych przez Opiekunki Sue Ryder i Specjalistyczne Centrum Terapii Manualnej.

profesjonalna kadra dom sue ryder